frimerker og postkort som kultur og hobby
Rart å gå gjennom "gamle" saker. Jeg vet ikke hva denne etiketten er brukt til, men motivet er jo vårt tidligere unionsflagg med "söta bror". "Sildesalaten" øverst i venstre hjørne (Det svenske flagget hadde tilsvarende pryd på samme sted). Denne var i bruk til midten av desember 1899 da det rene norske ble tatt i bruk for de fleste formål. Se f.eks. http://no.wikipedia.org/wiki/Norges_flagg . Skal vi tippe den er produsert en gang på 1890-tallet. Så gjennom en eske med en herlig blanding "cinderellas", men har nok ikke denne.
Permalink Svar fra Marius august 21, 2012 klokka 8:57am Her finnes nok et godt utvalg produsenter. Misjonen var vel å pynte opp i verdensalbum og anspore unge poder til å lære noe om flagg og geografi for øvrig. Mens enkelte album hadde flagg og våpenskjold og regenter (og annen dekor, f eks norske Dreyers forlags en-ring-stempelalbum med ill. av Werenskiold [?]) trykt på albumbladene, var det langt fra alle versjoner som bød på slik luksus.
Mon tro de perforerte klebemerkene ble solgt separat eller levert med album?
Her er et eksempel på flagg (ute av proporsjon naturligvis) trykt i album, og håndkolorert av ivrig samler (slike ser du mye av på eBay; husk bare å søke Norway i spesifisert søk og "remove" eventuelle handlere som fyller opp og gjør Norway-kategorien uoversiktlig):
Espen Thuve svarte i forumtråd 'Stamsund på NK11-15 - sjeldenhetsgrad'
Espen Thuve svarte i forumtråd 'Stamsund på NK11-15 - sjeldenhetsgrad'
Rune Kristiansen svarte i forumtråd 'Stamsund på NK11-15 - sjeldenhetsgrad'
Rune Kristiansen svarte i forumtråd 'Stamsund på NK11-15 - sjeldenhetsgrad'
Espen Thuve svarte i forumtråd 'Stamsund på NK11-15 - sjeldenhetsgrad'
Espen Thuve svarte i forumtråd 'Stamsund på NK11-15 - sjeldenhetsgrad'
Carl Gøran Furst Scheve svarte i forumtråd 'Stamsund på NK11-15 - sjeldenhetsgrad'
Espen Thuve svarte i forumtråd 'Stamsund på NK11-15 - sjeldenhetsgrad'
Peer-Christian Ånensen svarte i forumtråd 'Stamsund på NK11-15 - sjeldenhetsgrad'
Tråd åpnet av Espen Thuve
Tråd åpnet av Marius
T. Albertsen svarte i forumtråd 'Postnummer frå 1968'
Per Erbo Rougthvedt commented on Hans Kristian Aabø's photo
Ole Jan Myhre commented on Hans Kristian Aabø's photo
Marius svarte i forumtråd 'NK 1' i spesialgruppa Klassisk Norge
Svein Bentsen svarte i forumtråd 'Oscar kronemerker'65 samlere
54 samlere
50 samlere
49 samlere
48 samlere
48 samlere
37 samlere
28 samlere
26 samlere
22 samlere
© 2013 Created by Marius.